Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

Το πρόγραμμα για Παναργειακό και Ερμιονίδα στη Γ' Εθνική

Δημοσιεύτηκε
από admin
Το πρόγραμμα για Παναργειακό και Ερμιονίδα στη Γ' Εθνική

Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Πέμπτης (10/9) στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του πρωταθλήματος των τεσσάρων ομίλων της Γ Εθνικής κατηγορίας για την ποδοσφαιρική σεζόν 2015-2016, όπου συμπεριλαμβάνονται ο Παναργειακός και η Ένωση Ερμιονίδας.

Στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας για την περίοδο 2016/2017 θα παραμείνουν, σε κάθε όμιλο, οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις από την 2η έως και την 9η. Οι υπόλοιπες ομάδες κάθε ομίλου θα υποβιβαστούν στα πρωταθλήματα ευθύνης των Ε.Π.Σ. που ανήκουν. Ο πρώτος κάθε ομίλου προβιβάζεται στην Football League.

Από τα τοπικά πρωταθλήματα ευθύνης των Ε.Π.Σ. θα προβιβαστούν στη Γ΄ Εθνική (για την περίοδο 2016/2017) 28 ομάδες, δηλαδή οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε ένα από τους 14 ομίλους που συγκροτούνται για τα μπαράζ πρωταθλητών των Ενώσεων.

Το πρωτάθλημα της περιόδου 2015/2016 θα ξεκινήσει στις 27 Σεπτεμβρίου και θα λήξει (και για τους τέσσερις ομίλους) στις 30 Απριλίου 2016. Το πρωτάθλημα θα διεξάγεται Σάββατο και Κυριακή ενώ ο 3ος Όμιλος αν δεν μεσολαβήσει κάποιο απρόοπτο δεν θα έχει καμιά εμβόλιμη αγωνιστική για την Τετάρτη.

Βέβαια ο Παναργειακός ακόμα ψάχνεται διοικητικά και προς το παρόν δεν έχει ομάδα να κατεβάσει, επομένως όλα τα ενδεχόμενα είναι πιθανά, ακόμα και να δηλώσει συμμετοχή στο Τοπικό αν δεν μπορεί να αναταποκριθεί επαρκώς στις οικονομικές του υποχρεώσεις. Αντίθετα η Ερμιονίδα θα συμμετάσχει κανονικά, με διοικητικές αλλαγές αφού ο Ιωσήφ Μερτύρης αποχώρησε, φιλοδοξώντας να πετύχει κάτι ανάλογο με το προπέρσινο κατόρθωμα της ανόδου στην Β' Εθνική, η οποία ωστόσο δεν καρποφόρησε.

Ο Παναργειακός θα συμετάσχει, θεωρητικά τουλάχιστον, στον 3ο Όμιλο στον οποίο υπάρχει επίσης και η Ερμιονίδα.

3ος ΟΜΙΛΟΣ
1. Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ Α.Ε.Π.Σ.
2. Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ - ΚΑΝΑΡΗΣ ΝΕΝΗΤΩΝ Α.Π.Ο.
3. Ε.Π.Σ. ΕΥΒΟΙΑΣ - ΧΑΛΚΙΣ Α.Ο.
4. Ε.Π.Σ. ΕΥΒΟΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
5. Ε.Π.Σ. ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΛΕΒΑΝΤΕ Α.Ο.
6. Ε.Π.Σ. ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ Π.Α.Ο.
7. Ε.Π.Σ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ - ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο.
8. Ε.Π.Σ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ Π.Σ.
9. Ε.Π.Σ. ΗΛΕΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ Α.Π.Ο.
10. Ε.Π.Σ. ΗΛΕΙΑΣ - ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
11. Ε.Π.Σ. ΗΛΕΙΑΣ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ
12. Ε.Π.Σ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ Α.Π.Ο.
13. Ε.Π.Σ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ - ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ
14. Ε.Π.Σ. ΕΠΣΔΑ - ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ Α.Γ.Σ.
15. Ε.Π.Σ. ΛΑΚΩΝΙΑΣ - ΣΠΑΡΤΗ Α.Ε.

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας:

1η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών – Παναρκαδικός
Καλαμάτα – Δόξα Ν. Μανωλάδας
Λεβάντε – Κανάρης
Λουτράκι – Βύζας Μεγάρων
Χαλκίδα – Αιολικός
Παναργειακός – ΠΑΟ  Βάρδας
Σπάρτη – Ερμιονίδα

2η αγωνιστική
Καλαμάτα – Ηρακλής Ψαχνών
Παναρκαδικός – Λεβάντε
Δόξα Ν. Μανωλάδας – Λουτράκι
Κανάρης – Χαλκίδα
Βύζας Μεγάρων – Παναργειακός
Αιολικός – Σπάρτη
ΠΑΟ Βάρδας – Ερμιονίδα

3η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών – Λεβάντε
Λουτράκι – Καλαμάτα
Χαλκίδα – Παναρκαδικός
Παναργειακός – Δόξα Ν. Μανωλάδας
Σπάρτη -  Κανάρης
Ερμιονίδα – Βύζας Μεγάρων
ΠΑΟ Βάρδας – Αιολικός

4η αγωνιστική
ΑΟ Λουτράκι-Ηρακλής Ψαχνών
ΑΟ Λεβάντε-ΑΟ Χαλκίδας
Καλαμάτα-Παναργειακός
Παναρκαδικός-Σπάρτη
Δόξα Ν. Μανωλάδας-Ένωση Ερμιονίδας
Κανάρης Νενήτων-ΠΑΟ Βάρδας
Βύζας Μεγάρων-Αιολικός

5η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών-ΑΟ Χαλκίδας
Παναργειακός-ΑΟ Λουτράκι
Σπάρτη-ΑΟ Λεβάντε
Ένωση Ερμιονίδας-Καλαμάτα
ΠΑΟ Βάρδας-Παναρκαδικός
Αιολικός-Δόξα Ν. Μανωλάδας
Βύζας Μεγάρων-Κανάρης Νενήτων

6η αγωνιστική
Παναργειακός-Ηρακλής Ψαχνών
ΑΟ Χαλκίδας-Σπάρτη
ΑΟ Λουτράκι-Ένωση Ερμιονίδας
ΑΟ Λεβάντε-ΠΑΟ Βάρδας
Καλαμάτα-Αιολικός
Παναρκαδικός-Βύζας Μεγάρων
Δόξα Ν. Μανωλάδας-Κανάρης Νενήτων

7η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών-Σπάρτη
Ένωση Ερμιονίδας-Παναργειακός
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΟ Χαλκίδας
Αιολικός-ΑΟ Λουτράκι
Βύζας Μεγάρων-ΑΟ Λεβάντε
Κανάρης Νενήτων-Καλαμάτα
Δόξα Ν. Μανωλάδας-Παναρκαδικός

8η αγωνιστική
Ένωση Ερμιονίδας-Ηρακλής Ψαχνών
Σπάρτη-ΠΑΟ Βάρδας
Παναργειακός-Αιολικός
ΑΟ Χαλκίδας-Βύζας Μεγάρων
ΑΟ Λουτράκι-Κανάρης Νενήτων
ΑΟ Λεβάντε-Δόξα Ν. Μανωλάδας
Καλαμάτα-Παναρκαδικός

9η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών-ΠΑΟ Βάρδας
Αιολικός-Ένωση Ερμιονίδας
Βύζας Μεγάρων-Σπάρτη
Κανάρης Νενήτων-Παναργειακός
Δόξα Ν. Μανωλάδας-ΑΟ Χαλκίδας
Παναρκαδικός-ΑΟ Λουτράκι
ΑΟ Λεβάντε-Καλαμάτα

10η αγωνιστική
Αιολικός-Ηρακλής Ψαχνών
ΠΑΟ Βάρδας-Βύζας Μεγάρων
Ένωση Ερμιονίδας-Κανάρης Νενήτων
Σπάρτη-Δόξα Ν. Μανωλάδας
Παναργειακός-Παναρκαδικός
ΑΟ Χαλκίδας-Καλαμάτα
ΑΟ Λουτράκι-ΑΟ Λεβάντε

11η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών-Βύζας Μεγάρων
Κανάρης Νενήτων-Αιολικός
Δόξα Ν. Μανωλάδας-ΠΑΟ Βάρδας
Παναρκαδικός-Ένωση Ερμιονίδας
Καλαμάτα-Σπάρτη
ΑΟ Λεβάντε-Παναργειακός
ΑΟ Χαλκίδας-ΑΟ Λουτράκι

12η αγωνιστική
Κανάρης Νενήτων-Ηρακλής Ψαχνών
Βύζας Μεγάρων-Δόξα Ν. Μανωλάδας
Αιολικός-Παναρκαδικός
ΠΑΟ Βάρδας-Καλαμάτα
Ένωση Ερμιονίδας-ΑΟ Λεβάντε
Σπάρτη-ΑΟ Λουτράκι
Παναργειακός-ΑΟ Χαλκίδας

13η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών-Δόξα Ν. Μανωλάδας
Παναρκαδικός-Κανάρης Νενήτων
Καλαμάτα-Βύζας Μεγάρων
ΑΟ Λεβάντε-Αιολικός
ΑΟ Λουτράκι-ΠΑΟ Βάρδας
ΑΟ Χαλκίδας-Ένωση Ερμιονίδας
Σπάρτη-Παναργειακός
Ερμιονίδα – Βύζας Μεγάρων
ΠΑΟ Βάρδας – Αιολικός

* Συνολικά το πρωτάθλημα έχει 26 αγωνιστικές και στον δεύτερο γύρο τα παιχνίδια είναι στις αντίπαλες έδρες.
 

Ετικέτες

Παναργειακός Άργος Πρόγραμμα Ειδήσεις και τοπικά νέα από το Άργος ΕΠΟ Ποδόσφαιρο

ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

Το περιεχόμενο αυτού του πεδίου παραμένει ιδιωτικό και δε θα εμφανίζεται δημόσια.

HTML με περιορισμούς

  • Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Αυτόματες αλλαγές γραμμών και παραγράφων.
  • Οι διευθύνσεις ιστοσελίδων και οι διευθύνσεις email μετετρέπονται σε συνδέσμους αυτόματα.