Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του το Ναύπλιο 2017 - Άσφαιροι οι «Λύκοι»

Profile picture for user admin
από anagnostis team
ΔημοσιεύτηκεΣάβ. 16 Νοε. 2019
κανέναΣΧΟΛΙΟ

Δύο ισοπαλίες και μία ήττα για Παναργειακό, Ναύπλιο 2017 και Ερμιονίδα στην 9η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

To Ναύπλιο 2017 ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τον ΑΟ Τσιλιβή σε 2-2, στη Ζάκυνθο. Τα γκολ για την ομάδα του Ναυπλίου πέτυχαν ο Διαμαντής και ο Καζάκος στο 66′ και το 68′, ανατρέποντας το εις βάρος του 1-0. Όμως δεν κατάφεραν να φύγουν τελικά με τους τρεις βαθμούς της νίκης, παραμένοντας πάντως στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Παναργειακός απέσπασε λευκή ισοπαλία στο ΔΑΚ Άργους με τη Ζάκυνθο και δεν λέει να ξεκολλήσει από τον πάτο της βαθμολογίας.

Η Ένωση Ερμιονίδας προσγειώθηκε ανώμαλα στο Διαβολίτσι μετά από της επιβλητική νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής. Έχασε με 1-0 από τη Μεσσηνιακή ομάδα, με γκολ που δέχτηκε στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Παναργειακός – ΑΠΣ Ζάκυνθος 0-0
ΑΟ Διαβολιτσίου – Ένωση Ερμιονίδας 1-0 (2΄ Γεωργιόπουλος)
ΑΟ Τσιλιβή – Ναύπλιο 2017 2-2 (25′ Γεωργίου, 90+ Μαρούδας / 66′ Διαμαντής Α., 68′ Καζάκος)
ΑΕ Πελλάνας – Πανγυθεατικός 1-1 (13′ Σαμπατάκος / 84′ Μπάλλας)
Θύελλα Πατρών – Πανηλειακός 0-0
ΠΑΟ Βάρδας – Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-1 (17′ Βας, 27′ Σαμπανέι / 69′ Ρούμπος)
Αστέρας Βλαχιώτη – Διαγόρας Βραχνέικων 1-1 (52′ Παπούλης / 70′)