Εικόνα
Οίακας Μανδραϊκός

Υγιεινός περίπατος για τον Οίακα

Στην κορυφή μαζί με Τρίτωνα και Δάφνη Δαφνίου οι Ναυπλιώτες, που κέρδισαν άνετα τον Μανδραϊκό.

Άνετη νίκη του Οίακα στο ΔΑΚ Ναυπλίου επί του Μανδραϊκού με σκορ 90-69, για τη 12η αγωνιστική του Νότιου Ομίλου της Β’ Εθνικής. Η νίκη αυτή φέρνει τους Ναυπλιώτες στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Τρίτωνα και τη Δάφνη Δαφνίου, με 21 βαθμούς (9 νίκες – 3 ήττες).

Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά από το πρώτο δεκάλεπτο με τον Οίακα να προηγείται με διαφορά 20 πόντων (32-12). Ο Μανδραϊκός κατάφερε να μειώσει τη διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο στους μείον 8 (45-37). Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ναυπλιώτες επιβλήθηκαν πλήρως κλείνοντας το ματς με διαφορά 21 πόντων.