Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Ποδόσφαιρο

Μόνη πρώτη η Λέρνα

Στραβοπάτησε η Κοιλάδα - Νίκες για ΠΑΟΚ και Αργοναύτη.
από admin3
ΔημοσιεύτηκεΚυρ. 3 Δεκ. 2017
κανέναΣΧΟΛΙΟ

Το στραβοπάτημα της Κοιλάδας (1-1 εντός έδρας με τον Τροιζηνιακό) εκμεταλεύτηκε η Ένωση Λέρνας που συνέτριψε με 0-6 τον Αστέρα Δρεπανιακό και πέρασε μόνη πρώτη στην βαθμολογία της Α1 Κατηγορίας της ΕΠΣ Αργολίδας μετά και την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής. 

ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου και Αργοναύτης νίκησαν επίσης, ενώ σημαντικό διπλό πέτυχε και ο Πανασιναϊκός μέσα στις Σπέτσες.

Για την Α2 Πανναυπλιακός και Ναύπλιο 2017 συνέχισαν με νίκες ενώ αίσθηση προκάλεσε και το χορταστικό 15-1 του Αργέα επί της Αναγέννησης Α.Α. για τον 4ο Όμιλο της Β' Κατηγορίας.

Τα αποτελέσματα όλων των Κατηγοριών:

Α1 Κατηγορία
(10η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
1. ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ - ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ 1-1
2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 1-6
3. ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ - ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ 2-0
4. ΑΡΙΣΤΕΑΣ - ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΛΕΡΝΑΣ 2-0
5. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Κ.Ε. ΠΟΡΟΥ 1-1
6. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΔΙΔΥΜΩΝ 3-4
7. ΣΠΕΤΣΕΣ - ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ ΣΠΕΤΣΩΝ 1-2
Α2 Κατηγορία 1ος Όμιλος
(7η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
8. ΚΛΕΩΝ - ΠΟΡΟΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 0-1
9. ΘΗΣΕΑΣ - ΠΡΟΣΥΜΝΗ ΓΑΛΑΤΑ 1-0
10. Α.Γ.Ο.Ν. - ΥΔΡΑ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Αναβλήθηκε
11. ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ  
12. ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ - ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 0-1
Α2 Κατηγορία 2ος Όμιλος
(7η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
13. ΠΡΩΤΕΑΣ - Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ Ν.ΚΙΟΥ 4-0
14. ΛΕΥΚΑΚΙΑ - ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 3-0 α.α.
15. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ - ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΕΡΝΑΣ 1-5
16. Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 1-0
17. ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ 1-8
Α2 Κατηγορία 3ος Όμιλος
(7η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
18. ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 - ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ 3-0
19. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ - ΔΑΝΑΟΙ ΛΥΡΚΕΙΑΣ 0-1
20. Ν. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ ΛΕΡΝΑΣ 6-0
21. ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ - ΜΕΘΑΝΑ ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 2-1
22. ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ - ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ 1-0
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
23. ΑΟ ΦΑΒΙΕΡΟΣ ΜΕΘΑΝΩΝ - Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ ΜΕΘΑΝΩΝ 1-3
24. ΔΡΥΟΠΗ - ΤΟ ΚΛΑΣ.ΑΤΡΟΜ.ΚΡΑΝΙΔ ΓΑΛΑΤΑ 2-7
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
25. ΠΛΑΤΑΝΙΤΙ - Α.Ο. Ν.ΚΙΟΥ ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ 0-0
26. ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ - ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ 1-2
27. ΠΡΟΙΤΟΣ - ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ 3-1
Β Κατηγορία 4ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
28. ΑΡΓΕΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α. ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ 15-1
29. ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΡΓΟΥΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ 2-4
30. ΑΧΛΑΔΟΚΑΜΠΟΣ - Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ ΑΧΛΑΔΟΚΑΜΠΟΥ 1-1
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
(4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
31. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ -ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ 0-4
32. ΛΕΥΚΑΚΙΑ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 0-1
33. ΠΛΑΤΑΝΙΤΙ - ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία της Α1:

  Ομάδα Βαθμοί Νίκες Ισοπαλίες Ήττες
1. ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ 28 9 1 0
2. ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ 26 8 2 0
3. ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ 24 8 0 2
4. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 24 8 0 2
5. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 18 5 3 2
6. ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 18 5 3 2
7. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ 18 6 0 4
8. ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ 18 6 0 4
9. ΑΡΙΣΤΕΑΣ 12 4 0 6
10. ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ 10 3 1 6
11. ΣΠΕΤΣΕΣ 10 2 4 4
12. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ 8 2 2 6
13. ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ 7 2 1 7
14. ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 6 2 0 8
15. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 4 1 1 8
16. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ -6 0 0 10
admin - anagnostis.org

ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

Το περιεχόμενο αυτού του πεδίου παραμένει ιδιωτικό και δε θα εμφανίζεται δημόσια.

HTML με περιορισμούς

  • Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Αυτόματες αλλαγές γραμμών και παραγράφων.
  • Οι διευθύνσεις ιστοσελίδων και οι διευθύνσεις email μετετρέπονται σε συνδέσμους αυτόματα.