Profile picture for user admin
από anagnostis team
ΔημοσιεύτηκεΠαρ. 21 Δεκ. 2018
κανέναΣΧΟΛΙΟ

Κάθε άλλο παρά εύκολη ήταν η πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου χάντμπολ ανδρών για τον Διομήδη που επικράτησε με 24-23 του Ιωνικού σε νοκ άουτ προημιτελικό.

Οι «Λύκοι» στην ημιτελική φάση θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες την ΑΕΚ με στόχο την πρόκριση στον τελικό.

Ο Διομήδης ήλεγχε το παιχνίδι στο πρώτο παιχνίδι όπου κρατούσε διαφορά τριών τερμάτων. Στην επανάληψη ο Ιωνικός ισοφάρισε σε 16-16 στο 40ο λεπτό και από εκείνο το σημείο το ματς έγινε ντέρμπι. Με γκολ του Σεραφείμ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Διομήδης πήρε τη νίκη και την πρόκριση στην ημιτελική φάση.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 23-24

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 4-6, 5-8, 8-11, 9-12, 13-14 (ημχ) 14-16, 16-16, 17-19, 19-20, 21-22, 23-24

Ιωνικός ΝΦ (Μαντζόπουλος): Τσακνής,Αργυράκης, Γκέρτσος 3, Μπούτος 3, Θεοδωρόπουλος, Ζαχάρης 1, Ζακυνθινός, Κρητικός, Αντωνόπουλος 3, Μπιτόπουλος, Γκουλές 4, Αντωνιάδης, Λεωνίδας, Χελιώτης 5, Μαυροφρύδης, Μπουλούμπασης 4.

Διομήδης Άργους (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 4, Τσιγαρίδας 2, Αρσενασβίλι 4, Παπαντωνόπουλος 2, Χειβιδόπουλος 1, Ρουσσόπουλος,  Τότος 2, Χαντέλης 1, Χερουβείμ 6, Σμυρνιώτης, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος,  Τσάτσας,  Δάσκαλος 4.