Ο Δήμος Βόρειας Κυνουρίας σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου διοργανώνει ημερίδα με θέμα: «Η Ολοκληρωμένη Αντιμετώπιση των Εντόμων της Καστανιάς του Πάρνωνα».
Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 2 Αυγούστου και ώρα 20:00 στην πλατεία Αϊ Γιάννη Χρυσοστόμου στην Καστάνιτσα Κυνουρίας.
Ομιλητής της ημερίδας είναι ο κ. Διονύσιος Περδίκης – Αναπληρωτής Καθηγητής Εντομολογίας Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών, όπου θα παρουσιάσει τα αποτελέσματα του προγράμματος «Παρακολούθηση των πληθυσμών των εντόμων της καστανιάς του Πάρνωνα για την αποτελεσματική αντιμετώπισή τους».
![imerida kastanitsa 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/07/imerida-kastanitsa-1.jpg)
Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε από το Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και χρηματοδοτήθηκε από την Περιφέρεια Πελοποννήσου ύστερα από πρόταση του Δήμου Βόρειας Κυνουρίας.