Iσχυροί βόρειοι άνεμοι 8 Μποφόρ πνέουν στην Αργολίδα με αποτέλεσμα τα κύματα προσφέρουν ένα απίστευτο θέαμα με θέα το φρούριο Μπούρτζι, σε συνδυαμό με το συννεφιασμένο τοπίο.
Χαρακτηριστικές είναι οι εικόνες που κατέγραψε ο Δημήτρης Μπέκας από το Ναύπλιο, το πρωί της Δευτέρας 8 Απριλίου.
![synnefa anemoi nafplio 3](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/04/synnefa-anemoi-nafplio-3-1024x576.jpg)
![synnefa anemoi nafplio 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/04/synnefa-anemoi-nafplio-1-1024x576.jpg)
![synnefa anemoi nafplio 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/04/synnefa-anemoi-nafplio-2-1024x576.jpg)
Το Λιμεναρχείο Ναυπλίου συμβουλεύει τους ιδιοκτήτες σκαφών να δέσουν άμεσα τα σκάφη τους, ενώ παράλληλα η Πολιτική Προστασία του Δήμου Άργους – Μυκηνών ανακοίνωσε μέτρα προφύλαξης λόγω των ισχυρών ανέμων.