Την πρώτη κούπα της χρονιάς κατέκτησαν οι Κορασίδες της Γυμναστικής Ένωσης Ναυπλίου κερδίζοντας χθες 4.2.2024 στο κατάμεστο ΔΑΚ Άργους τον Γ.Σ. Άργους στον τελικό κυπέλλου Πελοποννήσου 2024 Κ-18 Γυναικών.
Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι το οποίο κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον του κόσμου, ο οποίος είχε κατακλύσει όλο το γήπεδο μένοντας πολλοί ακόμα και όρθιοι προκειμένου να παρακολουθήσουν τον γεμάτο αγωνία τελικό, η Γ.Ε. Ναυπλίου επικράτησε του Γ.Σ. Άργους με 3-1 σετ πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και συνεχίζοντας την πορεία της στο δρόμο των επιτυχιών μετά την κατάκτηση του περσινού πρωταθλήματος Πελοποννήσου.
Στον αγώνα παρευρέθηκαν, ο κος Αντωνόπουλος Παναγιώτης, Αντιπρόεδρος ΕΟΠΕ, Γεν.Γραμματέας ΕΣΠΕΠ και Αντιπεριφερειάρχης Αθλητισμού Δυτικής Ελλάδας, ο κος Αλατζάκης Γιώργος, Αντιπρόεδρος Δ.Σ ΕΣΠΕΠ, ο κος Τριπολιτσιώτης Παναγιώτης, μέλος Δ.Σ ΕΣΠΕΠ, ο κος Δαμάλας Σωτήρης, Αντιδήμαρχος Αθλητισμού, Νέων, Εθελοντισμού & Τουριστικής Ανάπτυξης και ο κος Χαλεπάς Τάσος, Πρόεδρος της Κοινότητας Άργους. Την απονομή έκαναν ο πρόεδρος της ΕΣΠΕΠ κος Κανελλόπουλος Θεόδωρος και ο Εντεταλμένος Σύμβουλος Αθλητισμού και Υγείας κος Πανουτσόπουλος Αθανάσιος.
Ο πρώτος στόχος επετεύχθη για τις αθλήτριες της Κωνσταντίνας Διαμαντή που τώρα στρέφονται προς το πρωτάθλημα με στόχο την κατάκτησή του για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (12)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-12-1024x576.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (11)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-11-1024x576.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (10)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-10-1024x576.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (9)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-9-1024x576.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (8)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-8-1024x683.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-2-1024x683.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-3-1024x683.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-4-1024x683.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (7)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-7-683x1024.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (6)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-6-683x1024.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-5-683x1024.jpg)
![ΓΕ Ναυπλίου κύπελλο (13)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/ΓΕ-Ναυπλίου-κύπελλο-13-1024x576.jpg)