Το 2ο Φεστιβάλ Αναρρίχησης Ερμιονίδας είναι γεγονός και έρχεται στις 20-22 Οκτωβρίου 2023 στο αναρριχητικό πεδίο Καταφύκι Ερμιονίδας.
Στις 21 και 22 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί γνωριμία με την αναρρίχηση για παιδιά, από τις 10:30 ως τις 14:30, δωρεάν με τον εκπαιδευτή Κώστα Τσουκλείδη.
![Αναρρίχηση για παιδιά Ερμιονίδα](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Αναρρίχηση-για-παιδιά-Ερμιονίδα.jpg)
Το Φεστιβάλ διοργανώνει η Κοινωφελής Επιχείρηση Αθλητισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου Ερμιονίδας με την υποστήριξη της Επιτροπής Τουριστικής Προβολής & Ανάπτυξης του Δήμου Ερμιονίδας, σε συνδιοργάνωση με την Ελληνική Ομοσπονδία Ορειβασίας & Αναρρίχησης (Ε.Ο.Ο.Α.), τον Ε.Ο.Σ. Τρίπολης και το Climbing Ermionidas.
Το πρόγραμμα
![Πρόγραμμα 2ου Φεστιβάλ Αναρρίχησης Ερμιονίδας](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Πρόγραμμα-2ου-Φεστιβάλ-Αναρρίχησης-Ερμιονίδας.jpg)
![Πρόγραμμα 2ου Φεστιβάλ Αναρρίχησης Ερμιονίδας 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Πρόγραμμα-2ου-Φεστιβάλ-Αναρρίχησης-Ερμιονίδας-1.jpg)
![ermionida climbing festival poster](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Ermionida_Climbing_Festival_Poster_.jpg)