Οι κάτοικοι της Προσύμνης, καθώς και ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑΜ Παναγιώτης Σκούφης γλέντησαν με τα τραγούδια του Μανώλη Κονταρού υπό τους ήχους του λαούτου.
Στις 31 Ιουλίου ο Κρητικός ερμηνευτής και συνθέτης Μανώλης Κονταρός με τη συντροφιά μιας εξαιρετικής ορχήστρας παρέσυρε τα βήματα του κόσμου σε χορούς κρητικούς και δημοτικούς.
Μαζί του τραγούδησε η Εβελίνα Κατσιάκου.
Η βραδιά διοργανώθηκε από την ΚΕΔΑΜ.
![Κονταρός Προσύμνη (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/Κονταρός-Προσύμνη-2-1024x597.jpg)
![Κονταρός Προσύμνη (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/Κονταρός-Προσύμνη-4-1024x768.jpg)
![Κονταρός Προσύμνη (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/Κονταρός-Προσύμνη-1-768x1024.jpg)