Χαρούμενος δηλώνει ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑΜ Παναγιώτης Σκούφης αφού οι εκδηλώσεις στα Δημοτικά Διαμερίσματα του Δήμου Άργους Μυκηνών έχουν επιτυχία και η ανταπόκριση του κόσμου είναι μεγάλη.
Εκδηλώσεις που καλύπτουν όλες τις προτιμήσεις και όλες τις ηλικίες έχει διοργανώσει η ΚΕΔΑΜ και για τις επόμενες ημέρες.
18 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- Αχλαδόκαμπος, ώρα 8:30μμ, «Παράσταση Καραγκιόζη».
![axladokampos 18 8 23](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/axladokampos_18-8-23-724x1024.jpg)
- Kουρτάκι, ώρα 10μμ, «Λαϊκό Γλέντι» με τους Νατάσα Γκολφίνου, Γιάννη Δρίτσα, Αδριανό Γκολέμη. Στο κλαρίνο ο Λευτέρης Χριστόπουλος. Στο μπουζούκι ο Χρήστος Κούτρας.
![koyrtaki 18 8 23](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/koyrtaki-18-8-23-683x1024.jpg)
- Μύλοι (εκκλησία Αγ. Αποστόλων), ώρα 9μμ, «Λαϊκοδημοτική Βραδιά» με τους Μάριο Μαρέλη, Εβελίνα Κατσιάκου, Κώστα Μούντριζα και Βασίλη Διαμαντή στο κλαρίνο.
![marelis myloi 18 8 23](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/marelis-MYLOI-18-8-23-724x1024.jpg)
19 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
Τα ΚΙΑΝΑ 2023 που οργανώνει ο Μορφωτικός σύλλογος Ν. Κίου σε συνδιοργάνωση με την ΚΕΔΑΜ και την Περιφέρεια Πελοποννήσου, συνεχίζονται. Κίος (προαύλιο Δημοτικού Σχολείου), ώρα 8:30μμ, «Παραδοσιακό Μικρασιάτικο Γλέντι» με τους Άρτεμις Ματαφιά στο τραγούδι, Ιωάννα Ρήγα στο Σαντούρι, Κυριάκο Γκουβέντα στο βιολί, Βασίλη Σμάνη στο λαούτο & το τραγούδι.
Συμμετέχει το Χορευτικό Εργαστήρι του Μορφωτικού Συλλόγου Ν. Κίου. Είσοδος ενίσχυσης: 2 ευρώ.
![ΑΦΙΣΑ ΓΚΟΥΒΕΝΤΑΣ 19 8 23](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/ΑΦΙΣΑ-ΓΚΟΥΒΕΝΤΑΣ_19-8-23.png)
21 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
Χώνικας, ώρα 9μμ, «Λαϊκή Βραδιά» με τον Μάριο Μαρέλη και την Ιωάννα Καρρά.
![marelis xonika 21 8 23](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/marelis-XONIKA_21-8-23-724x1024.jpg)