Σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό σύλλογο Αλέας η ΚΕΔΑΜ παρουσιάζει την θεατρική παράσταση «Οι Πενθούσες» από την ομάδα του συλλόγου της Πολιτιστικής Αργολικής Πρότασης.
Ώρα 8μμ
Προαύλιο Δημοτικού σχολείου Αλέας
![alea 12 8 23](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/08/ALEA_12-8-23-1024x578.jpg)
Τα ΚΙΑΝΑ 2023 από το Μορφωτικό σύλλογο της Ν. Κίου με την ΚΕΔΑΜ συνδιοργανωτή , συνεχίζονται. Ένα σκίτσο μπορεί να μας διασκεδάσει, να μας δώσει κουράγιο, να μας θυμίσει, να μας εμπνεύσει, να μας προβληματίσει… Ο σκιτσογράφος Πάνος Ζάχαρης με την ξεχωριστή πένα του έρχεται στα ΚΙΑΝΑ για να μας μιλήσει για τα μυστικά του σκίτσου και των κομιξ!
Ώρα 8.30μμ
Αυλή Μορφωτικού συλλόγου Ν. Κίου.