Δύο κορυφαίες Ελληνίδες ερμηνεύτριες ένωσαν τις φωνές τους σε μια μαγευτική βραδιά το Σάββατο 1 Ιουλίου στο Λύκειο Κρανιδίου. Ο λόγος για τις Ελεονόρα Ζουγανέλη και Ελευθερία Αρβανιτάκη.
Η μεγάλη συναυλία διοργανώθηκε από τον ΑΟ Κρανιδίου με τη στήριξη του Δήμου Ερμιονίδας, της Κοινότητας Κρανιδίου, της Περιφέρειας Πελοποννήσου, του Λαογραφικού Εργαστηρίου Κρανιδίου και του Ατρόμητου Κρανιδίου.
![Ζουγανέλη Αρβανιτάκη κρανίδι συναυλία (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Ζουγανέλη-Αρβανιτάκη-κρανίδι-συναυλία-1-1024x768.jpg)
![Ζουγανέλη Αρβανιτάκη κρανίδι συναυλία (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Ζουγανέλη-Αρβανιτάκη-κρανίδι-συναυλία-3-1024x768.jpg)
«Σίγουρα όσοι την παρακολουθήσαμε θα τη θυμόμαστε για καιρό», τονίζει ο δήμαρχος Ερμιονίδας Γιάννης Γεωργόπουλος, συγχαίροντας παράλληλα τους διοργανωτές και όλους όσους συνέβαλαν στη διοργάνωση.