Συνελήφθη, προχθές (13.6.2023) το μεσημέρι, στο Πεταλίδι Μεσσηνίας, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καλαμάτας, σε συνεργασία με αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Κορώνης, 39χρονος ημεδαπός, γιατί κατελήφθη να οδηγεί μοτοσικλέτα, η οποία όπως προέκυψε είχε κλαπεί την 12/13.6.2023 από τους Γαργαλιάνους Μεσσηνίας.
Επιπλέον, όπως προέκυψε από την προανάκριση, ο 39χρονος κατά το χρονικό διάστημα από 29.5.2023 έως και την 13.6.2023 είχε διαπράξει ακόμη 4 περιπτώσεις κλοπών σε οικίες, όπου είχε αφαιρέσει μεταξύ άλλων χρήματα, χρυσαφικά και κινητό τηλέφωνο. Μέρος των αφαιρεθέντων βρέθηκε στην κατοχή του και αποδόθηκε.
![15.6.2023 09.00 peloponnisou enimerwtiko](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/15.6.2023-09.00-peloponnisou-enimerwtiko.jpg)
Τέλος, στην κατοχή του βρέθηκαν και κατασχέθηκαν μικροποσότητα ηρωίνης καθώς και διαρρηκτικό εργαλείο, ενώ προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Καλαμάτας.