Χωρίς δημοτικό φωτισμό έμεινε το Ναύπλιο με το που έδυσε ο ήλιος σήμερα Δευτέρα 27 Μαρτίου, αφήνοντας στο σκοτάδι τους δρόμους και τα σοκάκια της πόλης, τουλάχιστον μέχρι και τις 20:56 όταν τα φώτα άναψαν κανονικά.
Πιθανότατα δεν είχαν ρυθμιστεί οι χρονοδιακόπτες μετά την αλλαγή της ώρας που έγινε τα ξημερώματα της Κυριακής.
Η λήξη του μέτρου της χειμερινής ώρας και η αλλαγή σε θερινή σημαίνει ότι οι δείκτες των ρολογιών από τις 03:00 τα ξημερώματα της Κυριακής θα έδειχναν 04:00.
![Ναύπλιο φώτα (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Ναύπλιο-φώτα-5-1024x575.jpeg)
![Ναύπλιο φώτα (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Ναύπλιο-φώτα-4-1024x575.jpeg)
![Ναύπλιο φώτα (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Ναύπλιο-φώτα-2-1024x575.jpeg)
![Ναύπλιο φώτα (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Ναύπλιο-φώτα-1-1024x575.jpeg)