Αίσιο τέλος είχε η περιπέτεια για τον εικονιζόμενο σκύλο, ο οποίος το πρωί της Τρίτης 22 Νοεμβρίου, στην προσπάθεια να εισέλθει σε σπίτι στο Άργος, εγκλωβίστηκε σε τριγωνικό κάγκελο της πόρτας της αυλής.
Στο σημείο έσπευσε ο υπεύθυνος μέριμνας για τα αδέσποτα του Δήμου Άργους Μυκηνών Νίκος Γκαβούνος και προχώρησε ο ίδιος στον απεγκλωβισμό του σκύλου με τη συνδρομή της πυροσβεστικής υπηρεσίας Άργους – Μυκηνών, βάζοντας έτσι τέλος στην περιπέτεια του σκύλου.
![Γκαβούνος σκύλος Άργος κάγκελο (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/11/Γκαβούνος-σκύλος-Άργος-κάγκελο-1-766x1024.jpg)
![Γκαβούνος σκύλος Άργος κάγκελο (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/11/Γκαβούνος-σκύλος-Άργος-κάγκελο-2-765x1024.jpg)
![Γκαβούνος σκύλος Άργος κάγκελο (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/11/Γκαβούνος-σκύλος-Άργος-κάγκελο-3-766x1024.jpg)