Μια τεράστια ελληνική σημαία φτιάχτηκε και τοποθετήθηκε στον Ταΰγετο, σε βράχο στο Καστόρι Λακωνίας από μικρούς μαθητές, με αφορμή τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου.
Η προσπάθεια και το αποτέλεσμα κέρδισε τα εύσημα των κατοίκων και των χρηστών του διαδικτύου, καθώς οι σχετικές φωτογραφίες κυκλοφορούν ευρέως στα social media.
Η συμμετοχή των μικρών μαθητών και μαθητριών γέμισε χαρά και ελπίδα τις καρδιές όλων.
![Ελληνική σημαία Ταϋγετος](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/10/Ελληνική-σημαία-Ταϋγετος.png)