Το Σάββατο 15 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στην Αργολίδα «16ης Ευρωπαϊκής Νύχτας χωρίς Ατυχήματα» που διοργανώθηκε από το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας «ΠΑΝΟΣ ΜΥΛΩΝΑΣ».
Στη δράση συμμετείχε η Τοπική Διοίκηση Αργολίδος της Διεθνούς Ενώσεως Αστυνομικών στα πλαίσια των κοινωνικών και εθελοντικών της δράσεων.
Η δράση πραγματοποιήθηκε με τη στήριξη των μελών της τοπικής διοίκησης στο Λυγουριό, στην Παλαιά Επίδαυρο και από Αστυνομικούς των Τμημάτων Τροχαίας Ναυπλίου και Άργους-Μυκηνών στα πλαίσια ενεργοποίησης και ευαισθητοποίησης των πολιτών ότι αλκοόλ και οδήγηση δεν πάνε μαζί με σκοπό την πρόληψη των συνεπειών από τα τροχαία ατυχήματα.
![Ευρωπαϊκή Νύχτα Χωρίς Ατυχήματα Ναύπλιο (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/10/Ευρωπαϊκή-Νύχτα-Χωρίς-Ατυχήματα-Ναύπλιο-2.jpeg)
![Ευρωπαϊκή Νύχτα Χωρίς Ατυχήματα Ναύπλιο (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/10/Ευρωπαϊκή-Νύχτα-Χωρίς-Ατυχήματα-Ναύπλιο-1.jpeg)