Συνελήφθη, χθες (23.7.2022) το πρωί, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Ανατολικής Μάνης Λακωνίας, ύστερα από κατάλληλη αξιοποίηση πληροφοριών και στοιχείων, 70χρονος ημεδαπός στην οικία του οποίου βρέθηκαν συνολικά και κατασχέθηκαν:
![χασισι 2 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/07/χασισι-2-1.jpg)
• ποσότητες κάνναβης, συνολικού βάρους -918,3- γραμμαρίων,
• -2- δενδρύλλια κάνναβης, ύψους έως -1,8- μέτρου, περίπου,
• μαχαίρι και
• ζυγαριά ακριβείας.
Όπως, επιπλέον, προέκυψε, σε βάρος του ανωτέρω εκκρεμούσε βούλευμα του Συμβουλίου Εφετών Καλαμάτας, για ναρκωτικά, με το οποίο διατασσόταν η σύλληψή του.
![χασισιες 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/07/χασισιες-2-532x1024.jpg)
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Γυθείου, ενώ η αστυνομική έρευνα και το προανακριτικό έργο, διενεργούνται από το Τμήμα Ασφάλειας Σπάρτης.