Ειδικές ράμπες για την ευκολότερη πρόσβαση των Ατόμων με Αναπηρία, προκειμένου να μπορούν να απολαύσουν απρόσκοπτα τη θάλασσα και να κολυμπήσουν, τοποθέτησε στις παραλίες της Νέας Κίου, του Κιβερίου και των Μύλων, ο Δήμος Άργους-Μυκηνών.
![ειδικές ράμπες ΑμεΑ Άργος 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/06/ειδικές-ράμπες-ΑμεΑ-Άργος-2-1024x768.jpg)
“Αναφαίρετο δικαίωμα όλων είναι να χαίρονται τη θάλασσα, που αποτελεί και ένα εξαιρετικό θεραπευτικό μέσο, καθώς η θαλασσοθεραπεία ενδείκνυται ως μέθοδος αποκατάστασης ατόμων με αναπηρίες και κινητικά προβλήματα”, δηλώνει η Δημοτική Αρχή.
![ειδικές ράμπες ΑμεΑ Άργος 4](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/06/ειδικές-ράμπες-ΑμεΑ-Άργος-4-1024x768.jpg)
Ένα χαρούμενο καλοκαίρι λοιπόν με εύκολη πια την πρόσβαση στις παραλίες του Δήμου Άργους-Μυκηνών, καθώς οι ειδικές ράμπες θα βοηθήσουν τα ΑμεΑ να χαρούν το κολύμπι.
![ειδικές ράμπες ΑμεΑ Άργος 3 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/06/ειδικές-ράμπες-ΑμεΑ-Άργος-3-1-1024x768.jpg)