Υπερψηφίστηκε ομόφωνα στην Τακτική Γενική και Καταστατική Συνέλευση της Τρίτης 31 Μαΐου, που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αργολίδας (ΕΠΣΑ) στο Ναύπλιο, ο Διοικητικός και Οικονομικός απολογισμός του έτους 2021, ο προϋπολογισμός του έτους 2022 καθώς και η τροποποίηση του καταστατικού της ΕΠΣΑ, σε εναρμόνιση με το καταστατικό της ΕΠΟ και τον αθλητικό Νόμο.
![img 3071](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/06/IMG_3071-1024x682.jpg)
«Με την υπερψήφιση του οικονομικού, διοικητικού απολογισμού και την τροποποίηση του καταστατικού, μας δίνετε τη δύναμη να συνεχίσουμε το έργο μας και ο σκοπός που θέσαμε πριν πέντε χρόνια, την επανεκκίνηση του Αργολικού Ποδοσφαίρου να είναι πλέον πραγματικότητα και τα αποτελέσματα ορατά» επεσήμανε σε δήλωσή της η Διοίκηση της ΕΠΣΑ, ενώ κάλεσε τα Ποδοσφαιρικά Σωματεία του νομού σε κοινό αγώνα με στόχο την ανάπτυξη και την πρόοδο του Αργολικού ποδοσφαίρου.