Με επιτυχία τόσο από πλευράς συμμετοχών αθλητών όσο και κόσμου πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 28 και 29 Μαΐου οι πρώτοι Ιστιοπλοϊκοί στο Κιβέρι, με τίτλο: «KIVERI Sailing Trophy 2022 Τάσος Μπουντούρης», προς τιμήν του Έλληνα Ολυμπιονίκη της Ιστιοπλοΐας Τάσου Μπουντούρη.
![Ιστιοπλοϊα Κιβέρι 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/05/Ιστιοπλοϊα-Κιβέρι-2-1024x683.jpg)
Ο Τάσος Μπουντούρης παραβρέθηκε στους αγώνες, που έγιναν υπό την αιγίδα του Δήμου Άργους-Μυκηνών με τη στήριξη του Μέριμνα και Αθλητισμός του Δήμου και της ΔΕΥΑΑΡΜ.
![Ιστιοπλοϊα Κιβέρι 3](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/05/Ιστιοπλοϊα-Κιβέρι-3-783x1024.jpg)
Να γίνουν θεσμός στην όμορφη παραλιακή κοινότητα του Δήμου Άργους-Μυκηνών οι ιστιοπλοϊκοί αγώνες φιλοδοξεί η Δημοτική Άρχή τονίζοντας πως θα εξακολουθήσει να στηρίζει τις αθλητικές εκδηλώσεις στην περιοχή.