Ξεκίνησε χθες Κυριακή 8 Μαΐου και ολοκληρώνεται σήμερα Δευτέρα 9 Μαΐου στη 1.30 το μεσημέρι η δράση ενημέρωσης, εκπαίδευσης και προληπτικών εξετάσεων για το Σακχαρώδη Διαβήτη, που διοργανώνει στο ΚΑΠΗ του Τολού η ΑΜΚΕ «Με οδηγό το Διαβήτη», με την υποστήριξη του Κοινωφελούς Ιδρύματος ΤΙΜΑ, στα πλαίσια της εκστρατείας ενημέρωσης της Τρίτης Ηλικίας.
![Διαβήτης Τολό](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2022/05/Διαβήτης-Τολό.jpg)
Οι ηλικιωμένοι του Τολού θα έχουν τη δυνατότητα να κάνουν δωρεάν μέτρηση ζαχάρου, εξέταση γλυκοζιλιωμένης και αιμοσφαιρίνης, εξέταση διαβητικής νευροπάθειας αλλά και δωρεάν συνεδρία με τη Σύμβουλο Ψυχικής Υγείας.