Συνεχίζεται σήμερα, Κυριακή 7 Νοεμβρίου για δεύτερη μέρα το 15ο ιστορικό Ράλλυ Δαναών με διαδρομές και στην Κορινθία. Τα αυτοκίνητα έχουν ήδη εκκινήσει από το Ι.ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ AUTOVISION, όπου πραγματοποιήθηκε ο διοικητικός-τεχνικός έλεγχος (08:30-10:30).
Θυμίζουμε ότι το 15ο ΡΑΛΛΥ ΔΑΝΑΩΝ ξεκίνησε χθες Σάββατο από τις ιστορικές, γραφικές διαδρομές του Δήμου Άργους-Μυκηνών, Μύλοι, Κιβέρι, συνεχίζει προς Άστρος, Πάρνωνα, Ελαιοχώρι, Ανδρίτσα, Βελανιδία επέστρεψε στη Νέα Κίο, για το τέλος της 1ης ημέρας.
![ΔΑΝΑΟΙ ΡΑΛΛΥ (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/11/ΔΑΝΑΟΙ-ΡΑΛΛΥ-5.jpg)
![ΔΑΝΑΟΙ ΡΑΛΛΥ (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/11/ΔΑΝΑΟΙ-ΡΑΛΛΥ-4.jpg)
![ΔΑΝΑΟΙ ΡΑΛΛΥ (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/11/ΔΑΝΑΟΙ-ΡΑΛΛΥ-3.jpg)
![ΔΑΝΑΟΙ ΡΑΛΛΥ (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/11/ΔΑΝΑΟΙ-ΡΑΛΛΥ-2.jpg)
Οι ασφάλτινες διαδρομές θα ικανοποιήσουν την κατηγορία regularity αλλά και την κατηγορία touring που θα κινηθεί σε πιο χαλαρό ρυθμό απο-λαμβάνοντας τα φθινοπωρινά τοπία και χρώματα, καταλήγοντας στο γραφικό Κεφαλάρι, για τερματισμό και γεύμα απονομής.
Οι συμμετέχοντες θα καλύψουν σε 2 ημέρες συνολικά περίπου 390 χιλιόμετρα, όπου θα περιλαμβάνονται 14 Ε.Δ.Α, συνολικού μήκους 200 χλμ. με Μ.Ω.Τ έως 50χλμ/ώρα . Oι 100 και πλέον χρονομετρήσεις των Ε.Δ.Α, θα γίνουν στο 1/10 του δευτερολέπτου(0.1), με το δορυφορικό σύστημα GPS και η έκδοση και άμεση ανάρτηση των αποτελεσμάτων στο διαδίκτυο από την https://anube.es/.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ιστορικά αυτ/τα κατασκευής έως και το 1991. Δεκτά, αλλά εκτός γενικής κατάταξης γίνονται και υπό ένταξη ιστορικά αυτ/τα (potentially historic FIVA) κατασκευής από το 1992 έως και το 2001 (κατηγορία GT), των οποίων η επιλογή έγκειται στην κρίση του οργανωτή.