Στο Δημαρχείο Κρανιδίου σήμερα, ανατέθηκε σε ανάδοχο και υπογράφηκε η Σύμβαση Κατασκευής του Έργου «Ασφαλτοστρώσεις Δημοτικών Οδών Δ.Ε. Ερμιόνης», προϋπολογισμού 70.599,62 €. Το έργο της οδοποιίας που αφορά την Δ.Ε. Ερμιόνης, χρηματοδοτείται από το πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ» και είναι καταχωρημένο στο Τεχνικό Πρόγραμμα και τον Προϋπολογισμό του Δήμου Ερμιονίδας.
![Γιάννης Γεωργόπουλος - σύμβαση έργων οδοποιίας.](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/IMG_20211021_111414-1024x768-1.jpg)
Οι πολίτες διαμαρτύρονταν και σε κάποιες περιπτώσεις συνεχίζουν να διαμαρτύρονται για την άσχημη εικόνα του οδικού δικτύου. Η δημοτική αρχή, μέσα σε 2 χρόνια υλοποίησε σημαντικά έργα οδοποιίας, καθαρίζοντας παράλληλα και τα πρανή των δρόμων από κλαδιά, θάμνους και χορτάρια.
Τέλος, συνεχίζονται οι συντηρήσεις – επισκευές του Δημοτικού οδικού Δικτύου και με άλλα έργα, που έχουν ψηφιστεί από το Δημοτικό Συμβούλιο.
![Σύμβαση κατασκευής έργου Δήμος Ερμιονίδας](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/10/Scan20211021152928_1-724x1024-1.jpeg)