Κατέκλεισαν και πάλι τη θάλασσα του Ναυπλίου, τα κρουαζιερόπλοια που βρίσκονται αρόδο. Με λάντζες μεταφέρονται οι τουρίστες στην πόλη, η οποία ζωντάνεψε σήμερα, παρόλο που παραμένει στο κόκκινο από τον κορωνοϊό για ακόμη μία εβδομάδα.
Ο κόσμος περιηγήθηκε στα σοκάκια της παλιάς πόλης και αρκετοί ήταν αυτοί που επισκέφθηκαν τους αρχαιολογικούς χώρους της περιοχής, όπως τις Μυκήνες και την Επίδαυρο. Παράλληλα, δεμένα στο λιμάνι του Ναυπλίου παραμένουν άλλα τουριστικά σκάφη και πλοία.
![Κρουαζιερόπλοιο στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/εικόνα_Viber_2021-09-17_15-20-03-931-1024x768.jpg)
![Λάντζα μεταφέρει τουρίστες στην πόλη](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/εικόνα_Viber_2021-09-17_15-20-05-240-1024x768.jpg)
![Κρουαζιερόπλοιο στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/εικόνα_Viber_2021-09-17_15-20-05-816-1024x576.jpg)
![Κρουαζιερόπλοιο στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/εικόνα_Viber_2021-09-17_15-20-06-706-1024x576.jpg)
![Κρουαζιερόπλοιο στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/εικόνα_Viber_2021-09-17_15-20-03-595-1024x768.jpg)
![Κρουαζιερόπλοιο στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/εικόνα_Viber_2021-09-17_15-20-05-738-1024x768.jpg)
![Κρουαζιερόπλοιο στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/εικόνα_Viber_2021-09-17_15-20-05-500-1024x576.jpg)