Ένα drone …ψάρεψαν από το βυθό της λίμνης Βουλιαγμένης Λουτρακίου οι αυτοδύτες στο πλαίσιο δράσης καθαρισμού της λίμνης που πραγματοποίησαν τις προηγούμενες ημέρες.
Η δράση νο202, εξελίχθηκε στις 28/8/2021 από τον Όμιλο Αυτοδυτών Λουτρακίου / Loutraki Dive Club και το αποτέλεσμα ήταν να βγάλουν από το βυθό 45 κιλά ή 329 τεμάχια ρύπανσης.
![Loutraki Dive Club Λίμνη Βουλιαγμένης](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/Loutraki-Dive-Club-1.jpg)
Συγκεκριμένα, έβγαλαν από τη θάλασσα 146 κουτάκια αλουμινίου, 37 πλαστικά μπουκάλια, 45 καπάκια καφέ, πετονιές, 1 drone, 4 μπαταρίες και άλλα αντικείμενα.
![Loutraki Dive Club Λίμνη Βουλιαγμένης](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/Loutraki-Dive-Club-2.jpg)
Η ομάδα απαρτιζόταν από 5 δύτες, ένας στην επιφάνεια και δύο στην ξηρά.