Γ’ Εθνική: Παρά το δυναμικό ξεκίνημα έμεινε στο “Χ” ο Πανναυπλιακός

Ισόπαλος με τη Μαλεσίνα στο Τολό για την 3η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

|

Χρόνος ανάγνωσης

|

Σε έναν συναρπαστικό αγώνα που έλαβε χώρα στο γήπεδο του Τολού, Πανναυπλιακός και Μαλεσίνα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Πανναυπλιακός μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε λιγότερο από 15 λεπτά. Τα γκολ σημειώθηκαν στο 9ο και το 13ο λεπτό, με την ομάδα του Ναυπλίου να φαντάζει ασταμάτητη.

Παρά το γρήγορο προβάδισμα, η Μαλεσίνα δεν το έβαλε κάτω. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν με δύο τέρματα, στο 37ο και το 45ο λεπτό, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων, καμία δεν κατάφερε να πετύχει το νικητήριο γκολ, με αποτέλεσμα να πάρουν από έναν βαθμό.