Ο Δήμαρχος Ερμιονίδας, το Δ.Σ. του Ιστορικού και Λαογραφικού Μουσείου Ερμιόνης και η οικογένεια της Ανθούλας Λαζαρίδου – Δουρούκου σας προσκαλούν στα εγκαίνια της αναδρομικής έκθεσης ζωγραφικής, της ερμιονίτισσας ζωγράφου, Ανθούλας, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 4 Αυγούστου 2024 με ώρα έναρξης 8:30 μ.μ. στο κτήριο Συγγρού της Ερμιόνης.
Αναδρομική Έκθεση Ζωγραφικής Ανθούλας Λαζαρίδου – Δουρούκου
Ομιλία
«Η Ανθούλα και η τέχνη της» Διοτίμα Λιαντίνη , Καθηγήτρια Ιστορίας Τέχνης, ΕΚΠΑ
Θα εκτεθούν αντιπροσωπευτικοί πίνακες από το σύνολο του έργου της Ανθούλας, ενώ η έκθεση θα παραμείνει ανοικτή από 4 έως και 11 Αυγούστου 2024 κατά τις ώρες 7:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ. – Κτήριο Συγγρού Ερμιόνης.
![ekthesi anthoula lazaridou](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/07/ekthesi-anthoula-lazaridou-1024x724.jpg)