Συνελήφθησαν, χθες Σάββατο 13 Ιουλίου το πρωί, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Ναυπλιέων, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Άργους-Μυκηνών, 3 ημεδαποί. Ένας 25χρονος, μια 58χρονη και ένας 66χρονος, αντίστοιχα.
Σε έρευνα που έγινε σε αύλειο χώρο οικίας βρέθηκε και κατασχέθηκε 1 δενδρύλλιο κάνναβης, ύψους 2,9 μέτρων, περίπου, τα οποίο εκριζώθηκε και κατασχέθηκε.
Επιπλέον, σε έρευνα που ακολούθησε στην οικία βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 5 χαρτονομίσματα, αμφιβόλου γνησιότητας καθώς και μικροποσότητα κάνναβης.
![dendrilio](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/07/dendrilio--767x1024.jpg)
![plasta xrimata](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/07/plasta-xrimata--1024x576.jpg)