Το βράδυ του Σαββάτου και ώρα 20.00, όταν το ημερολόγιο θα δείχνει 22 Ιουνίου, ο ποιητής Γιάννης Σκούρας θα “εκτεθεί” στο κοινό παρουσιάζοντας την τελευταία του ποιητική συλλογή που έχει τίτλο “Αβάδιστα Όνειρα“.
Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα πολιτισμού του Προοδευτικού Συλλόγου Ναυπλίου “Ο ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ”, στην παλιά πόλη του Ναυπλίου (Σταϊκοπούλου 52).
![Εικόνα1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/06/Εικόνα1-680x1024.jpg)
Για την ποιητική συλλογή, που είναι έκδοση του εκδοτικού οίκου “ΟΣΤΡΙΑ”, θα μιλήσουν η συγγραφέας Μαίρη Παναγιώτου, η συγγραφέας και ποιήτρια Μαρία Παναγιωτίδου και ο θεατρικός συγγραφέας και ποιητής Κώστας Σπηλιώτης… φυσικά θα μιλήσει και ο δημιουργός του έργου Γιάννης Σκούρας, ο οποίος εδώ και χρόνια παρουσιάζει δείγματα της δημιουργικότητάς του στην εβδομαδιαία τοπική εφημερίδα “ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ”…
Ανοιχτή πρόσκληση σε όσους έχουν ευαισθησίες ή έρωτα με την ποίηση… με την δημιουργική γραφή… με τους “φευγάτους” ποιητές…