Η Περιφέρεια Πελοποννήσου συμμετείχε στην 32η Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση του Συνδέσμου Ελληνικών Τουριστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕ), που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 13 Ιουνίου, στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος.
Ο Αναπληρωτής Περιφερειάρχης Χρήστος Λαμπρόπουλος, ο Αντιπεριφερειάρχης Τουρισμού, Αθανάσιος Μιχελόγγονας και ο Εντεταλμένος Σύμβουλος σε θέματα Μεταφορών και Επικοινωνιών, Αναστάσιος Γανώσης, εκπροσώπησαν την Περιφέρεια στη σημαντική αυτή εκδήλωση.
Κεντρικός ομιλητής ήταν ο Πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης ο οποίος τόνισε ότι οι ελληνικές επιτυχίες του τουρισμού μας οφείλονται στους επαγγελματίες του που μας κάνουν πρωταγωνιστές σε έναν τομέα κρίσιμο για την αναπτυξιακή μας στρατηγική και προανήγγειλε: «Θα είναι μια χρονιά-ορόσημο για τον τουρισμό και η φετινή».
Η εκδήλωση ξεκίνησε με χαιρετισμό από την Υπουργό Τουρισμού, Όλγα Κεφαλογιάννη.
![sete 32 sinantisi1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/06/sete-32-sinantisi1-1024x576.jpg)
![sete 32 sinantisi 2024 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/06/sete-32-sinantisi-2024-2-1024x575.jpg)