Συνάντηση με τον Υπουργό Επικρατείας, Μάκη Βορίδη είχε σήμερα ο Δήμαρχος Ναυπλιέων, Δημήτρης Ορφανός, στο Δημαρχείο Ναυπλίου.
Ο κ. Ορφανός αναφέρθηκε στα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Δήμος Ναυπλιέων καθώς και στις προοπτικές ανάπτυξης του Δήμου. Ο κ. Βορίδης, έδειξε να κατανοεί τα προβλήματα που κληρονόμησε η σημερινή δημοτική αρχή εκφράζοντας παράλληλα την επικρότηση του στα αναπτυξιακά σχεδία του Δήμου.
![sinantisi orfanou me voridi](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/05/sinantisi-orfanou-me-voridi-1024x576.jpg)
![sinantisi orfanou me voridi 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/05/sinantisi-orfanou-me-voridi-1-1024x576.jpg)
Τον κ. Βορίδη συνόδευσε ο Βουλευτής Αργολίδας, Γιάννης Ανδριανός και ο Γενικός Γραμματέας Πολιτισμού, Γιώργος Διδασκάλου. Τον Δήμαρχο Ναυπλιέων, Δημήτρη Ορφανό πλαισίωσαν ο αντιδήμαρχος Οικονομικών Γεώργιος Φραγκιουδάκης, ο αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πρόνοιας και Αλληλεγγύης, Δημήτρης Δικαίος και ο Εντεταλμένος δημοτικός σύμβουλος σε θέματα υγείας και αθλητισμού, Αθανάσιος Πανουτσόπουλος.