Ολοκληρώθηκαν τα έργα ανάπλασης στην πλατεία «Γρηγόρη Λαμπράκη» στην Κερασίτσα Τεγέας. Τα εγκαίνια της πλατείας που βρίσκεται επί του δρόμου της παλαιάς εθνικής οδού Τρίπολης – Σπάρτης, θα πραγματοποιηθούν τον Μάιο, κατά τη διάρκεια των ετήσιων εκδηλώσεων για τον αγωνιστή της ειρήνης και της δημοκρατίας.
Η πλατεία φιλοξενεί και το άγαλμα του Γρηγόρη Λαμπράκη, καθώς ο Αρκάς αθλητής, ιατρός και βουλευτής καταγόταν από την Κερασίτσα.
Το έργο του εξωραισμού της πλατείας ανέλαβε ο δήμος Τρίπολης.
![πλατεία ”Γρηγόρης Λαμπράκης” στην Κερασίτσα της Τεγέας](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/03/plateia-kerasitsa-2-1024x643.jpg)