Βροχή έπεσαν οι κλήσεις από την τροχαία στη λαϊκή αγορά του Άργους σήμερα το πρωί, Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου.
Η τροχαία έφτασε στο σημείο και έκοψε κλήσεις σε όλα τα αυτοκίνητα που ήταν παρκαρισμένα εκεί, θεωρώντας πως ο χώρος είναι ακόμα αλάνα.
![Κλήσεις τροχαίας στη Λαϊκή Άργους](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/Κλήσεις-τροχαίας-στη-Λαική-Άργους-4-1024x576.jpg)
Όπως φαίνεται, κάποιοι πολίτες συνεχίζουν να παρκάρουν στην πλατεία Δημοκρατίας, τον χώρο όπου γίνεται η λαϊκή αγορά του Άργους, αλλά και κάτω από τα στέγαστρα των λαϊκατζήδων, χωρίς να νοιάζονται για την απαγόρευση της στάθμευσης.
![Κλήσεις τροχαίας στη Λαϊκή Άργους](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/Κλήσεις-τροχαίας-στη-Λαική-Άργους-3-1024x576.jpg)
![Κλήσεις τροχαίας στη Λαϊκή Άργους](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/Κλήσεις-τροχαίας-στη-Λαική-Άργους-2-1024x576.jpg)
Μπορεί η λαϊκή να πραγματοποιείται μόνο Τετάρτη και Σάββατο, ωστόσο από τότε που έγινε η ανάπλαση της συγκεκριμένης πλατείας έχει απαγορευτεί η στάθμευση των αυτοκινήτων, αλλά παρόλα αυτά κάποιοι δεν το τηρούν και αυτή τη φορά η τροχαία δεν τους χαρίστηκε.
![Κλήσεις τροχαίας στη Λαϊκή Άργους](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/02/Κλήσεις-τροχαίας-στη-Λαική-Άργους-1-1024x576.jpg)