Σε μία γεμάτη αίθουσα και με μεγάλη επιτυχία, πραγματοποιήθηκε η Ημερίδα που διοργάνωσε, την Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2024, ο Εμπορικός και Επιχειρηματικός Σύλλογος Ναυπλίου σε συνεργασία με τον Σύλλογο Λογιστών – Φοροτεχνικών Ναυπλίας –Ερμιονίδας στην αίθουσα του Ε.Ε.Σ.Ν., με ένα άκρως επίκαιρο και εξαιρετικά σημαντικό για τους επαγγελματίες θέμα: ‘’το Νέο Φορολογικό και το Νέο Εργασιακό’’.
Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε η Πρόεδρος του Ε.Ε.Σ.Ν. κ. Πετρούλα Παπαδοπούλου αναφερόμενη στη σπουδαιότητα της ημερίδας για ένα μείζονος σημασίας θέμα που αφορά τις επιχειρήσεις.
![Ημερίδα Εμπορικός Σύλλογος Ναυπλίου 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/01/Ημερίδα-Εμπορικός-Σύλλογος-Ναυπλίου-1-1024x576.jpg)
Κατόπιν τον λόγο πήραν οι δύο εξειδικευμένοι επί των θεμάτων εισηγητές, ο κ. Δημήτρης Μπαστούνης – Πρόεδρος του Συλλόγου Λογιστών – Φοροτεχνικών και ο κ. Στέφανος Παλλαδινός – Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Λογιστών – Φοροτεχνικών.
Παρουσίασαν τους βασικούς άξονες των αλλαγών, ενημέρωσαν με κάθε λεπτομέρεια και με κάθε εγκυρότητα για το θέμα αυτό.
Ο διάλογος που αναπτύχθηκε ήταν εξαιρετικά γόνιμος και ολοκληρώθηκε με τις απαντήσεις των εισηγητών στους επιμέρους προβληματισμούς των συμμετεχόντων καθώς το ενδιαφέρον τους ήταν πραγματικά υψηλό.
![Ημερίδα Εμπορικός Σύλλογος Ναυπλίου 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/01/Ημερίδα-Εμπορικός-Σύλλογος-Ναυπλίου-2-1024x576.jpg)
Ο Ε.Ε.Σ.Ν. , θα εξακολουθεί να είναι πάντα δίπλα στον Επαγγελματία και να ενημερώνει για θέματα που αφορούν τον επιχειρηματικό κόσμο του Ναυπλίου.