Η Δήμητρα Κατσαφάδου είναι γνωστή για τις ευαισθησίες της στα αδέσποτα ζώα. Έτσι σήμερα παρέδωσε στο Δήμο Άργους – Μυκηνών περισσότερα από είκοσι τσουβάλια σκυλοτροφής.
Οι τροφές αυτές, οι οποίες θα διατεθούν στο καταφύγιο ζώων αποτελούν σημαντική βοήθεια στην φάση που βρίσκεται ο Δήμος, χωρίς προϋπολογισμό και με τεράστιές οφειλές προς ιδιώτες.
Σκοπός του δήμου είναι το τεράστιο πρόβλημα των αδέσποτων ζώων να μειωθεί στο ελάχιστο.
Ο Δήμος Άργους – Μυκηνών ευχαρίστησε την κ. Κατσαφάδου για την πράξη της αυτή και ελπίζει και σε άλλες παρόμοιες πρωτοβουλίες ιδιωτών και επιχειρηματιών.
![Σκυλοτροφές απο Κατσαφάδου](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2024/01/7cc98f25-c8f0-4773-a2f5-75d3f34e0881-1024x576.jpg)