Στην Κεντρική Πλατεία – Βασιλέως Γεωργίου, στην Καλαμάτα, αναμένεται να γίνει η υποδοχή του νέου έτους 2024 τα μεσάνυχτα της Κυριακής 31 Δεκεμβρίου 2023.
Οι εκδηλώσεις για την υποδοχή του νέου έτους θα ξεκινήσουν στις 22:00 με συναυλία. Τη μουσική βραδιά θα ανοίξουν οι Εισαγγελέας και Γιάννης Κουκούτσης και τη σκυτάλη θα λάβουν οι ElectroSocks με όλες τις επιτυχίες των 70s, 80s και 90s. Οι ElectroSocks αποτελούνται: Front woman η Άγη, με την εκρηκτική της παρουσία. Ηλεκτρική κιθάρα και φωνητικά ο Κώστας Μανιάτης. Τύμπανα ο Γιάννης Τιόπουλος. Πλήκτρα, φωνητικά, ο Στράτος Νικολόπουλος.
![Υποδοχή 2024 Καλαμάτα 1 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/12/Υποδοχή-2024-Καλαμάτα-1-1-1024x1004.png)
Στις 24.00 θα αλλάξει η χρονιά και θα έλθει με ελπίδες και προσδοκίες το 2024. Η εκδήλωση θα πλαισιωθεί με ρίψη «αθόρυβων» πυροτεχνημάτων και με κεράσματα.
Το πρωί της ίδιας μέρας, παραμονή Πρωτοχρονιάς και ώρα 11.00, η Δημοτική Φιλαρμονική Καλαμάτας θα επισκεφθεί Κοινωφελή Ιδρύματα και θα παιανίσει σε κεντρικούς δρόμους της πόλης με πρωτοχρονιάτικες μελωδίες.
![Υποδοχή 2024 Καλαμάτα (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/12/Υποδοχή-2024-Καλαμάτα-1-1024x583.jpg)