Σε συλλήψεις προχώρησαν την Παρασκευή αστυνομικοί του Τμήματος δίωξης Ναρκωτικών Καλαμάτας σε τοπικές κοινότητες στην περιοχή της Πυλίας, στη Μεσσηνία.
Πιο συγκεκριμένα, συνελήφθη στο Χανδρινού του δήμου Πύλου-Νέστορος, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Καλαμάτας, 58χρονος γιατί σε έρευνα που έγινε σε οικία του, με τη συνδρομή του αστυνομικού σκύλου ανίχνευσης ναρκωτικών ουσιών, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 6 ανισοβαρείς ποσότητες κάνναβης, συνολικού βάρους 342 γραμμαρίων.
Επίσης χθες, συνελήφθη, το απόγευμα, στη Στενωσιά κοινότητα του δήμου Πύλου-Νέστορος, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Καλαμάτας, 58χρονος γιατί σε έρευνα που έγινε σε αγρόκτημα του, βρέθηκε να καλλιεργεί -2- δενδρύλλια κάνναβης, ύψους έως -1,5- μέτρων, περίπου τα οποία εκριζώθηκαν και κατασχέθηκαν. Σε έρευνα που ακολούθησε σε αποθήκη του, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν περίστροφο και μικροποσότητα κάνναβης.
![14.10.2023 09.00 peloponnisou enimerwtiko 2 1 768x1024 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/14.10.2023-09.00-peloponnisou-enimerwtiko-2-1-768x1024-2.jpg)