Σε δεύτερο γύρο φαίνεται πως οδηγείται, εκτός απροόπτου, η εκλογική αναμέτρηση στον Δήμο Άργους – Μυκηνών, με τον Δημήτρη Καμπόσο να είναι στο 39,87% με καταμετρημένο το 34.26% των ψήφων.
Ακολουθεί ο Γιάννης Μαλτέζος με 29,73% και ο Πέτρος Θωμόπουλος με 14,35%. Ο Παναγιώτης Παπαϊωάννου είναι στο 13,69%, με το ίδιο ποσοστό ενσωμάτωσης.
Εντύπωση προκαλεί το μέχρι στιγμής εκλογικό αποτέλεσμα στη Νέα Κίο, όπου ο Δημήτρης Καμπόσος έρχεται τρίτος, μετά από Μαλτέζο και Θωμόπουλο, με καταμετρημένο το 50% των ψήφων.
![Καμπόσος Νέα Κίος](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Καμπόσος-Νέα-Κίος.png)
Περιδιαβαίνοντας στα εκλογικά κέντρα των υποψηφίων δημάρχων στο Άργος, βλέπουμε αρκετό κόσμο να παρακολουθεί με αγωνία τις εξελίξεις, σχολιάζοντας τα τεκταινόμενα.
![Άργος εκλογικά κέντρα (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Άργος-εκλογικά-κέντρα-4-1024x613.jpg)
![Άργος εκλογικά κέντρα (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Άργος-εκλογικά-κέντρα-2-1024x590.jpg)
![Άργος εκλογικά κέντρα (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Άργος-εκλογικά-κέντρα-5-1024x611.jpg)
![Άργος εκλογικά κέντρα (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Άργος-εκλογικά-κέντρα-1-1024x583.jpg)
Όσο αφορά τις Περιφερειακές Εκλογές, δεν βλέπουμε ιδιαίτερη κινητικότητα στο εκλογικό κέντρο του Πέτρου Τατούλη, όπου περιμένουν να δουν αν ο επικεφαλής της «Νέας Πελοποννήσου» θα πάει τελικά σε δεύτερο γύρο με αντίπαλο τον Δημήτρη Πτωχό ο οποίος αυτή τη στιγμή κινείται λίγο κάτω από το 43% που θα του εξασφάλιζε την εκλογή από την πρώτη Κυριακή.
![Άργος εκλογικά κέντρα (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Άργος-εκλογικά-κέντρα-3-1024x573.jpg)