Με τη φροντίδα του μητροπολίτη Αργολίδος Νεκταρίου, συνεχίζονται οι συναντήσεις της Σχολής Γονέων της Ιεράς Μητροπόλεως Αργολίδος. Οι συναντήσεις είναι μηνιαίες και αποτελούν μία ευκαιρία που παρέχει η Ιερά Μητρόπολη στους γονείς και υποψήφιους γονείς, ώστε να μάθουν πως μπορούν να ανταποκριθούν με επιτυχία στο σύνθετο και δύσκολο ρόλο τους, όπως αυτός διαμορφώνεται στις σύγχρονες κοινωνικοοικονομικές συνθήκες.
Η πρώτη συνάντηση για το 2023 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 16 Οκτωβρίου στις 7 το απόγευμα, στο Κέντρο «Πανταζής Royal» στη Δαλαμανάρα.
Ομιλητής θα είναι ο πρωτοπρεσβύτερος Χαράλαμπος Παπαδόπουλος (π. Λίβυος) με θέμα: «Τέλεια ή ευτυχισμένα παιδιά;».
![ΤΕΛΙΚΗ ΑΦΙΣΑ 1 2023 page 0001 724x1024 1 jpg](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/ΤΕΛΙΚΗ-ΑΦΙΣΑ-1_2023_page-0001-724x1024-1-jpg.webp)
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, θα λειτουργεί χώρος δημιουργικής απασχόλησης για παιδιά από πέντε ετών και άνω.
Είσοδος ελεύθερη.