Τέσσερις φορείς του Κιβερίου (ενορία Τιμίου Προδρόμου, Χορευτικός Όμιλος, ΑΟ Ερμής, Πολιτιστικός Σύλλογος “Γενέσιον”), δείχνουν την αλληλεγγύη τους στους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας και συγκεντρώνουν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης.
Η συγκέντρωση θα γίνεται από την Κυριακή 24 έως το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου (6μμ-9μμ), στην αίθουσα «Τοπαλιό σχολείο», στην πλατεία Κιβερίου.
Τα είδη που συγκεντρώνονται είναι: Κλινοσκεπάσματα, μαξιλάρια. σεντόνια, είδη ατομικής καθαριότητας, τρόφιμα (φρυγανιές, μπισκότα, κονσέρβες), είδη γενικού καθαρισμού, χλωρίνες και φαρμακευτικά είδη πρώτων βοηθειών.
![thumbnail ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΜΑΣ 2 jpg](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/thumbnail_ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ-ΣΤΗΝ-ΘΕΣΣΑΛΙΑ-ΜΑΣ-2-jpg-615x1024.webp)
Συγκέντρωση ειδών και στην Αγία Τριάδα
Στον ιερό Ναό Αγίας Τριάδας Ναυπλίου συγκεντρώνονται τα εξής πράγματα έως και την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου:
- ΦΤΥΑΡΙΑ
- ΤΑΦ (ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΝΕΡΩΝ) ή χρηματικό ποσό για την αγορά αυτών.
- ΧΛΩΡΙΝΗ
- ΤΡΟΦΙΜΑ ΜΑΚΡΑΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ
- ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΠΟΤΑ
- ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ