Έχοντας στο πλευρό του το Βουλευτή Αρκαδίας Κώστα Βλάση, καθ όλη τη διάρκεια της σημερινής του περιοδείας, ο υποψήφιος Περιφερειάρχης και επικεφαλής της παράταξης «Η Πελοπόννησος Μπροστά» Δημήτρης Πτωχός επισκέφτηκε το Λεωνίδιο και τον Τυρό του Δήμου Νότιας Κυνουρίας.
Ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Πτωχός από τον Τυρό δήλωσε:
«Αυτή τη μάχη θα την κερδίσουμε όλοι μαζί. Η Πελοπόννησος θα πάει μπροστά! Με συγκεκριμένο σχέδιο, με στόχευση, με έργα υποδομής. Και πάνω απ’ όλα: ακούγοντας εσάς, τους πρωταγωνιστές, τον κόσμο που ονειρεύεται και ζει στην πανέμορφη, ιστορική και περήφανη Αρκαδία. Το Λεωνίδιο και ο Τυρός θα ξαναμπούν στον χάρτη της ανάπτυξης. Το όραμά σας, δέσμευσή μου».
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-1-1024x672.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-4-1024x683.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (10)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-10-1024x683.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (9)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-9-1024x683.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (8)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-8-1024x823.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-3-1024x750.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (11)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-11-1024x805.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (12)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-12-1024x715.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (6)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-6.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-2-1024x783.jpg)
![Πτωχός Λεωνίδιο Τυρός (7)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/09/Πτωχός-Λεωνίδιο-Τυρός-7-788x1024.jpg)