Συνεχίζεται η «Ομαδική Έκθεση Αργείων Εικαστικών» που διοργανώνει η ΚΕΔΑΜ έως τις 26 Ιουλίου 2023 στον αύλειο χώρο του παλαιού Δημαρχείου στο Άργος από τις 9 το βράδυ έως τις 12.
Οι εικαστικοί σας περιμένουν για να σας παρουσιάσουν τα έργα τους, ενώ συμμετέχουν οι: Ελισάβετ Δήμα Πετροπούλου, Ανδρονίκη Art, Ειρήνη Διαμαντή, Γιουλίνα Δρίτσα, Ραφαηλία Ζαμάνη, Κατερίνα Καλυμνίου, Γιώτα Λεμπετζή, Θεοδώρα Λιακοπούλου, Μαρία Λύτσιου, Γωγώ Μπούφα, Νανοπούλου Κω/να, Γεωργία Παπασαραντοπούλου, Αρίων Ρηγόπουλος, Ρήγας Ρηγόπουλος, Ελένη Σέρρου, Βασιλική Χρονοπούλου.
![Συνεχίζεται η «Ομαδική Έκθεση Αργείων Εικαστικών»](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Συνεχίζεται-η-Ομαδική-Έκθεση-Αργείων-Εικαστικών-6-1024x577.jpg)
Υπεύθυνη επιμέλειας της Έκθεσης είναι η Ζωγράφος και Αντιπρόεδρος της ΚΕΔΑΜ, Ελισάβετ Δήμα – Πετροπούλου.
![Συνεχίζεται η «Ομαδική Έκθεση Αργείων Εικαστικών» 4](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Συνεχίζεται-η-Ομαδική-Έκθεση-Αργείων-Εικαστικών-4-1.jpg)
![Συνεχίζεται η «Ομαδική Έκθεση Αργείων Εικαστικών» 2](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Συνεχίζεται-η-Ομαδική-Έκθεση-Αργείων-Εικαστικών-2.jpg)
Στις 21 Ιουλίου – ημέρα έναρξης – επισκέφθηκαν την Έκθεση ο Δήμαρχος Άργους Μυκηνών Δημήτρης Καμπόσος και ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑΜ Παναγιώτης Σκούφης.
Στην πλατεία το συγκρότημα Swing & Sing μια ομάδα ντόπιων μουσικών, ερμήνευσαν τραγούδια από την ελληνική & ξένη μουσική σκηνή σε ηχοχρώματα της jazz. Οι Swing & Sing είναι: Σωτηρία Γαλάνη (φωνή), Γιώργος Μπαβέλας (μπάσο), Ανδρέας Μπογάς (πιάνο, πλήκτρα), Δημήτρης Μητρόπαπας (τύμπανα).
![Συνεχίζεται η «Ομαδική Έκθεση Αργείων Εικαστικών» 5](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Συνεχίζεται-η-Ομαδική-Έκθεση-Αργείων-Εικαστικών-5.jpg)
![Συνεχίζεται η «Ομαδική Έκθεση Αργείων Εικαστικών» 3](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Συνεχίζεται-η-Ομαδική-Έκθεση-Αργείων-Εικαστικών-3.jpg)