Αποκατάσταση των κατεστραμμένων κομματιών του ελαστικού τάπητα του δημοτικού αθλητικού κέντρου Ναυπλίου (Δ.Α.Κ.Ν.) θα γίνει την ερχόμενη εβδομάδα, όπως ενημέρωσε ο Δήμος Ναυπλιέων. Ο στίβος διαλύθηκε από τους χειρισμούς ιδιωτικών συνεργείων που ετοιμάζουν σκηνικά για μουσικές εκδηλώσεις. Ο στίβος είναι ήδη επιβαρυμμένος εδώ και καιρό και τα προβλήματα είναι πολλά.
Ο Δήμος έσπευσε να καθησυχάσει, λέγοντας πως το ειδικό υλικό που θα χρησιμοποιηθεί στην επισκευή ήδη παραδόθηκε στο προσωπικό του σταδίου και οι εργασίες θα αρχίσουν την επόμενη εβδομάδα.
![ΔΑΚ Ναυπλίου τάπητας (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/ΔΑΚ-Ναυπλίου-τάπητας-1-1024x768.jpg)
Ωστόσο διευκρινίζεται πως η διάρκεια των εργασιών θα εξαρτηθεί και από τις καιρικές συνθήκες μιας και οι ακραίες θερμοκρασίες δεν βοηθούν στην επιδιόρθωση των προβληματικών σημείων.
![Ναύπλιο γήπεδο χαλασμένος τάπητας (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Ναύπλιο-γήπεδο-χαλασμένος-τάπητας-3-1024x768.jpg)
![Ναύπλιο γήπεδο χαλασμένος τάπητας (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Ναύπλιο-γήπεδο-χαλασμένος-τάπητας-1-1024x861.jpg)
![Ναύπλιο γήπεδο χαλασμένος τάπητας (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Ναύπλιο-γήπεδο-χαλασμένος-τάπητας-2-768x1024.jpg)
Το παρακάτω βίντεο που ανήρτησε ο Ηλίας Μαντζαβράκος στο facebook είναι χαρακτηριστικό.