Με μότο «1ο Φεστιβάλ Γιάννης Νόνης που όλους μας ενώνει», καλλιτέχνες, μουσικά σχήματα και μαθητές την Παρασκευή το βράδυ έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, σε μια βραδιά αφιερωμένη στη μνήμη του Ναυπλιώτη μουσικού Γιάννη Νόνη.
![Βίκυ Μίχου300](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Βίκυ-Μίχου300.jpg)
Vicky in the city
Για περισσότερο από πέντε ώρες το κέντρο της πόλης του Ναυπλίου έγινε κέντρο καλλιτεχνικής «ζύμωσης» και μετατράπηκε σε μια τεράστια μουσική σκηνή. Η μεγάλη συμμετοχή νεαρών μουσικών, μαθητών, φίλων, συνεργατών, πραγματικά συγκίνησε τους θεατές που είχαν κατακλύσει από νωρίς την πλατεία Συντάγματος στο Ναύπλιο.
![back stage Φεστιβάλ Γιάννη Νόνη στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/7-back-stage-1024x576.jpg)
![Χαΐνηδες στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/4-Χαίνηδες-2-1024x576.jpg)
![palm tree vibes](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/5-Palm-tree-Vibes-1024x576.jpg)
![Χαΐνηδες σκηνή στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Χαίνηδες-σκηνή-1024x576.jpg)
![Πλατεία Συντάγματος Φεστιβάλ Γιάννη Νόνη](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/πλατεία-Συντάγματος-1024x576.jpg)
![Νέο Σχολείο 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Νέο-Σχολείο_1-1024x576.jpg)
![Νεο Σχολείο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Νεο-Σχολείο-1024x576.jpg)
![Δημήτρης Αποστολάκης](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Δημήτρης-Αποστολάκης--1024x576.jpg)
![palm tree vibes](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Palm-tree-Vibes-1024x576.jpg)
![6 Ορέστης palm tree vibes](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/6-Ορέστης-Palm-tree-Vibes-1024x576.jpg)
![Χαΐνηδες σκηνή στο Ναύπλιο](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/χαίνηδες-1024x576.jpg)
![Δημήτρης Κωστούρος](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Δημήτρης-Κωστούρος-1024x576.jpg)
Οι μουσικές έδωσαν το ρυθμό, τα social media πήραν φωτιά και εμείς απολαύσαμε μια υπέροχη βραδιά με υπογραφή από τους μαθητές του Νέου Σχολείου, τους Swamp Engines, τους Palm Tree Vibes και τους Χαΐνηδες.
![Εύα Νόνη και φίλες](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/1-Ευα-Νόνη-και-φίλες-1024x576.jpg)
![Χρηστάκος, Τζαβάρα, Τριαντα](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/2-Χρηστάκος-ΤζαβάραΤριαντασ-1024x576.jpg)
![Βίκυ Ελενοπούλου](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/3-Βίκυ-Ελενοπούλου-1024x576.jpg)
![Ελβίρα Τσιτουρίδη, Βάγγη Δρίτσα](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/8-Ελβίρα-Τσιτουρίδη-Βάγγη-Δρίτσα-1024x576.jpg)
![Ράλλη, Ρισβάς, Μίχου](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Ράλλη-Ρισβάς-Μίχου-1024x576.jpg)
![Μίχου Ράλλη](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Μίχου-Ράλλη-1024x576.jpg)
![Βίκυ Μίχου Ειρήνη Γκόγκουα](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/07/Βίκυ-Μίχου-Ειρήνη-Γκόγκουα-1024x576.jpg)
Οι Χαΐνηδες η ομάδα που δημιουργήθηκε το 1990 στο Ηράκλειο της Κρήτης, της οποίας ο Γιάννης υπήρξε μέλος, παρουσίασαν τις επιτυχίες τους ζωντανά κερνώντας το κοινό αισιοδοξία και χαρά.
Την εκδήλωση διοργάνωσε ο Δήμος Ναυπλιέων και ο ΔΟΠΠΑΤ.