Ο συνδυασμός της θαλάσσιας αύρας και του ειδυλλιακού τοπίου της προκυμαίας στο Ναύπλιο, το οποίο λουζόταν από το φως του δειλινού ήταν το ιδανικό μέρος για χαλάρωση το βράδυ της Πέμπτης 22 Ιουνίου.
![Βίκυ Μίχου300](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Βίκυ-Μίχου300.jpg)
Vicky in the city
Ο Φάρος, αυτός ο χώρος ιδιαίτερου φυσικού κάλλους, εγκαινίασε χθες τη θερινή πολιτιστική του διάσταση, φιλοξενώντας τη συναυλία του Συνόλου Παραδοσιακής Μουσικής, του Μουσικού Σχολείου Αργολίδας, η οποία ήταν εμπνευσμένη από το συγκεκριμένο φυσικό περιβάλλον.
Η χθεσινή βραδιά ήταν μια βραδιά γεμάτη ποίηση και μουσική αφιερωμένη στην «Κυρά θάλασσα».
![Μαίρη Παπαδημητρίου, Μάιρα Μητροβγένη](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μαίρη-Παπαδημητρίου-Μάιρα-Μητροβγένη-1024x768.jpg)
![Μουσικό σχολείο Αργολίδας (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μουσικό-σχολείο-Αργολίδας-1-1024x904.jpg)
![Πέρσα Καρασταμάτη, Μελίτη Μπόμπολη](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Πέρσα-Καρασταμάτη-Μελίτη-Μπόμπολη-1024x768.jpg)
![Μουσικό σχολείο Αργολίδας (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μουσικό-σχολείο-Αργολίδας-2-1024x683.jpg)
![Μουσικό σχολείο Αργολίδας (6)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μουσικό-σχολείο-Αργολίδας-6-1024x461.jpg)
![Μουσικό σχολείο Αργολίδας (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μουσικό-σχολείο-Αργολίδας-5-1024x461.jpg)
![Μουσικό σχολείο Αργολίδας (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μουσικό-σχολείο-Αργολίδας-4-1024x461.jpg)
![Μουσικό σχολείο Αργολίδας (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μουσικό-σχολείο-Αργολίδας-3-1024x461.jpg)
Πρόκειται για το αποτέλεσμα μιας συλλογικής προσπάθειας νεαρών εφήβων, οι οποίοι με την καθοδήγηση των έμπειρων καθηγητών τους, κατάφεραν μέσα σε ενενήντα λεπτά να αποτυπώσουν την δύναμη της θάλασσας, το πάθος των ανθρώπων για αυτή, αλλά και την αιώνια ομορφιά της.
Παράλληλα, χάρισαν στους θεατές ένα νοερό ταξίδι στα γαλάζια της νερά, τους γέμισαν με εικόνες και συναισθήματα που θα τους συνοδεύουν όλο το καλοκαίρι.
![Νεφέλη Σούρσου](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Νεφέλη-Σούρσου-768x1024.jpg)
![Μπάσο (1)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μπάσο-1-768x1024.jpg)
![Μελίτη Μπόμπολη](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μελίτη-Μπόμπολη-768x1024.jpg)
![Αγγελική Σκοπετέα](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Αγγελική-Σκοπετέα-591x1024.jpg)
![Νικήτας Μπινιάρης](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Νικήτας-Μπινιάρης-605x1024.jpg)
![Μπάσο 2 1](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/06/Μπάσο-2-1-276x1024.jpg)