Κατά τη παρουσίαση των υποψήφιων βουλευτών του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής της Αργολίδας ο Ανδρέας Πουλάς λαμβάνοντας το λόγο αρχικά ευχαρίστησε τον κόσμο την παρουσία του στην εκδήλωση και καλωσόρισε τον Γραμματέα του κόμματος Ανδρέα Σπυρόπουλο που ήταν ο κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης.
Ο κ. Πουλάς αναφερόμενος στο ψηφοδέλτιο της Αργολίδας τόνισε χαρακτηριστικά ότι είναι ψηφοδέλτιο νίκης αποτελούμενο από αξιόλογα πρόσωπα της κοινωνίας. Πρόσωπα καθαρά και χρήσιμα.
Στη συνέχεια ο υποψήφιος βουλευτής του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής σημείωσε ότι ο αγώνας για την δημοκρατική παράταξη συνεχίζεται δυναμικά για να επανέλθει το ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής στη θέση που του αξίζει και κάλεσε τον κόσμο στις εκλογές της 21ης Μαΐου να στηρίξει με όλες του τις δυνάμεις το ΠΑΣΟΚ.
![Παρουσίαση ψηφοδελτίου ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ Αργολίδα (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/05/Παρουσίαση-ψηφοδελτίου-ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ-Αργολίδα-4-1024x768.jpg)
![Παρουσίαση ψηφοδελτίου ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ Αργολίδα (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/05/Παρουσίαση-ψηφοδελτίου-ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ-Αργολίδα-5-1024x768.jpg)
«Δίνουμε τη μάχη για ισχυρό διψήφιο ποσοστό και για μια δυνατή δημοκρατική παράταξη στη Βουλή. Η ψήφος μας τώρα έχει ξεχωριστό πολιτικό βάρος.
Τώρα είναι η πιο κρίσιμη ώρα.
Για την Ελλάδα του κοινωνικού κράτους και της εθνικής υπερηφάνειας.
Για την Ελλάδα της δημοκρατίας, της διαφάνειας, της λογοδοσίας και της νομιμότητας.
Η ώρα της δημοκρατικής ευθύνης έφτασε.
Στις 21 Μαϊου η Αργολίδα ψηφίζει για ένα δυνατό ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής για να πάει η χώρα μπροστά.
Προχωράμε δυνατά με την κοινωνία, για την κοινωνία.
Για την Αργολίδα που αγαπάμε, σε μία Ελλάδα που θέλουμε».
![Παρουσίαση ψηφοδελτίου ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ Αργολίδα (6)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/05/Παρουσίαση-ψηφοδελτίου-ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ-Αργολίδα-6-1024x768.jpg)
![Παρουσίαση ψηφοδελτίου ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ Αργολίδα (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/05/Παρουσίαση-ψηφοδελτίου-ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ-Αργολίδα-3-1024x768.jpg)