Στις 7 Μαΐου, ημέρα Κυριακή και κατά τις ώρες από 9:30 ως 13:00, σύμφωνα με το σχετικό προγραμματισμό του Γενικού Νοσοκομείου Άργους, η Δημοτική Τράπεζα Αίματος Κουτσοποδίου θα πραγματοποιήσει την 32η αιμοδοσία της στο Δημαρχείο του πρώην Δήμου Κουτσοποδίου (οδός Κοιμήσεως Θεοτόκου, στο Κουτσοπόδι).
Η σημασία της εθελοντικής προσφοράς αίματος στους συνανθρώπους μας που έχουν απόλυτη ανάγκη είναι γνωστή.
![Εθελοντική αιμοδοσία Κουτσοπόδι](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/04/Εθελοντική-αιμοδοσία-Κουτσοπόδι-724x1024.jpg)
Απευθύνεται, λοιπόν, για μια φορά ακόμα θερμή έκκληση, προσβλέποντας στον αλτρουισμό και την ευαισθησία του καθενός, να ανταποκριθεί και σε αυτό το κάλεσμα αγάπης.