Θερμή υποδοχή επιφύλαξαν 50 – 60 μέλη της δημοτικής παράταξης «Νέα Εποχή» και ο επικεφαλής υποψήφιος δήμαρχος Ναυπλιέων Κωνσταντίνος Μάκαρης, στον Πρωθυπουργό και Πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας Κυριάκο Μητσοτάκη, κατά την περιοδεία του στο Ναύπλιο.
Η παρουσία τους φαίνεται ότι βοήθησε σημαντικά στο επικοινωνιακό κομμάτι της Νέας Δημοκρατίας για την παρουσία Μητσοτάκη στο Ναύπλιο.
![Μάκαρης Μητσοτάκης (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/04/Μάκαρης-Μητσοτάκης-3-1024x583.jpg)
![Μάκαρης Μητσοτάκης (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/04/Μάκαρης-Μητσοτάκης-2-1-1024x576.jpg)
Μάλιστα κάποιοι εκ των παραβρισκομένων από τη «Νέα Εποχή» φώναζαν δυνατά συνθήματα υπέρ του Πρωθυπουργού, κάνοντάς τους να ξεχωρίσουν και δίνοντας παλμό.
Η δημοτική παράταξη και ο Κώστας Μάκαρης είχαν οργανωθεί από τις προηγούμενες ημέρες για να υποδεχθούν τον Κυριάκο Μητσοτάκη στο Ναύπλιο, πετυχαίνοντας να κάνουν αισθητή την παρουσία τους.